Jestem absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu
Warszawskiego, ukończyłam roczny cykl zajęć
w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie pn „Program Edukacji Psychologicznej w zakresie
Pomocy Psychologicznej”, kurs dotyczący systemowej terapii rodzin „Szkoła Pomagania Andrzeja Samsona”, odbyłam
3 letni staż w Centrum Pomocy Rodzinie w Warszawie, staż w ośrodku leczenia
uzależnień od alkoholu. Obecnie jestem w
trakcie szkolenia certyfikującego w nurcie Terapii Skoncentrowanej na
Rozwiązaniach. Swoją pracę poddaję superwizji.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w psychiatrycznym oddziale dziennym, prowadząc indywidualną praktykę oraz ostatnio pracując w ośrodku interwencji kryzysowej i specjalistycznym ośrodku wsparcia dla osób doświadczających przemocy domowej, gdzie pracowałam z osobami doświadczającymi kryzysu życiowego i osobami doświadczającymi przemocy.
Pracuję z osobami dorosłymi oraz parami. Zapraszam
wszystkich, którzy doświadczają stanów lękowych, zaburzeń nastroju, problemów
z wyrażaniem emocji (zwłaszcza
gniewu, złości), trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji z innymi
ludźmi, trudności w relacjach partnerskich, są w kryzysie - trudnej sytuacji życiowej, doświadczają
przemocy bądź chcą poprawić jakość swojego życia.
Pracuję w nurcie integracyjnym. Korzystam z wiedzy i metod stosowanych w różnych podejściach, zależnie od potrzeb klienta. Bliskie mi jest podejście Gestalt, Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, systemowe. Ale najważniejszy jest człowiek – uważam, że podstawą zmiany jest relacja, kontakt, bezpieczeństwo i zaufanie, zarówno do terapeuty jak i samego siebie.
Pracuję z młodzieżą oraz dorosłymi, którzy zmagają się z rożnego rodzaju problemami.
Udzielam pomocy osobom z zaburzeniami lękowymi, depresją, obniżeniem nastroju, niestabilnością emocjonalną, zaburzeniami odżywiania, uzależnieniami, doświadczającym problemów
w obrębie tożsamości, braku pewności siebie, niskiej samooceny, problemów w relacjach interpersonalnych czy doświadczającym przemocy.
W swojej pracy do każdej osoby podchodzę indywidualnie. Pracę opieram na akceptacji, empatii, otwartości i zaufaniu. Należę do tych ludzi, którzy ze swojej pasji uczynili życie zawodowe. Praca
z drugim człowiekiem stanowi zawsze dla mnie nowe wyzwanie i daje ogrom satysfakcji.
Jestem absolwentką Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Warszawie (specjalność psychologia kliniczna). Dyplomowaną Terapeutką Par (dwuletnie szkolenie odbyłam w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii Instytutu Psychologii Zdrowia).
Swoją wiedzę nieustannie pogłębiam uczestnicząc systematycznie w licznych kursach i szkoleniach organizowanych min. przez Centrum Terapii Dialog. Posiadam liczne Certyfikaty z odbytych szkoleń. min. ,,Terapii Skoncentrowanej na rozwiązaniach."; czy ,,Praca z pacjentem w poczuciu beznadziei", ,,Dylematy w terapii par i rodzin", ,,Praca z pacjentem żyjącym w ciągłym lęku i zamartwianiu", "Okołoporodowa strata dziecka."
Doświadczenie zdobywałam pracując m.in. jako kurator sądowy dla Sądu Rejonowego Warszawa Mokotów, psycholog penitencjarny w Areszcie Śledczym i Zakładzie Karnym w Warszawie, gdzie prowadziłam zajęcia z resocjalizacji. W Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie na oddziale F9 - leczenia schizofrenii. oraz Szpitalu Praskim z uzależnionymi od alkoholu na oddziale detoksykacyjnym (psychoedukacja i terapia grupowa) na oddziale zamkniętym w Szpitalu Bródnowskim czy fundacji Centrum Praw Kobiet.
Pracuję z osobami współuzależnionymi, DDA, w kryzysie związanym z chorobą, rozstaniem, samotnością, przeżywającym trudne doświadczenia z przeszłości (trauma), z niską samooceną, trudnościami w relacjach międzyludzkich, osobami nadmiernie przeżywającymi lęki i stres. Posiadam doświadczenie w pracy z kobietami w ciąży i rodzinami w okresie okołoporodowym.
Zapraszam na konsultacje pary które napotkały na swej drodze trudności z powodu zmiany sytuacji życiowej (narodziny dziecka, utrata pracy, choroba) są w konflikcie, doszło do zdrady, stanęli przed groźba utraty związku, chcą naprawić relację lub chcą się dobrze rozstać ze względu na dzieci.
W pracy z parami wykorzystuję model EFT (terapia skoncentrowana na emocjach). Praca nad zranieniami i umacnianiem więzi, poprawą komunikacji, lepszym rozumieniem siebie i swoich wzajemnych potrzeb. Korzystam z modelu NVC. Pokazuję jak prawidłowo wyrażać swoje emocje i potrzeby. Szukanie winnych zamieniamy na szukanie rozwiązań. W pracy kieruję się indywidualnym podejściem do każdego klienta. W gabinecie stwarzam przyjazną i bezpieczną atmosferę.
Swoją pracę poddaję stałej superwizji.
Jestem psychologiem w trakcie szkolenia z psychoterapii poznawczo- behawioralnej w Instytucie Poznawczym w Warszawie. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie o specjalności psychologia kliniczna i neuropsychologia.
Moje dotychczasowe doświadczenia zawodowe ogniskują się wokół pracy z pacjentami borykającymi się z zaburzeniami funkcji poznawczych w wyniku chorób neurologicznych lub neurodegeneracyjnych. Te zadania realizowałam w m.in. w oddziałach rehabilitacji neurologicznej czy oddziale psychogeriatrycznym. Podczas pandemii pracowałam w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie oraz w Szpitalu Tymczasowym na Stadionie Narodowym, konsultując hospitalizowanych tam pacjentów. Kilkuletnie doświadczenie w pracy z osobami doświadczającymi nagłego pogorszenia stanu zdrowia oraz utraty samodzielności przekonało mnie, jak silną istotą pozostaje człowiek, skoro jest w stanie przezwyciężyć najtrudniejsze doświadczenia. Odnoszę wrażenie, że korzystam z możliwości pracy z pacjentami w równym stopniu, co oni, ucząc się pokory i wytrwałości. Ludzie oraz ich historie, z którymi spotykam się w pracy, są dla mnie dowodem na to, że nawet najcięższe doświadczenia można przekuć w swoją siłę.
Terapię poznawczo- behawioralną cenię głównie za jej aspekt poznawczy, pracę nad tym co myślimy oraz akcentowanie związku między sposobem odbierania rzeczywistości w indywidualny dla nas sposób, a tym, co czujemy. Fascynuje mnie to, jak dużą zmianę można osiągnąć, zmieniwszy sposób myślenia, do jakiego przywykliśmy. W terapii poznawczo- behawioralnej ważne jest dla mnie również to, że z założenia przygotowuje ona pacjenta do samodzielnego radzenia sobie po zakończeniu terapii, tak aby był swoim własnym terapeutą.
Jako psychoterapeutka pracuję z pacjentami dorosłymi.
W czasie wolnym od zajęć zawodowych chętnie słucham muzyki, czytam reportaże i uczę się języków obcych.