Psychoterapia indywidualna

Oferta psychoterapii indywidualnej w Warszawie to proces, podczas którego psychoterapeuta może skupić się na problemie konkretnego pacjenta. To właśnie ten rodzaj terapii umożliwia nawiązanie relacji między specjalistą a pacjentem, co jest niezwykle ważne, jeżeli chodzi o zaangażowanie obu stron. Psychoterapia w formie indywidualnej daje znacznie więcej swobody i chęci pacjenta do wyrażenia swoich emocji, myśli, a także dogłębnego przedstawienia swojego problemu.

Charakterystyczne cechy psychoterapii indywidualnej w Warszawie

Do głównych cech charakterystycznych psychoterapii indywidualnej zaliczamy:
  • Czas trwania terapii nie jest ściśle dookreślony (zależy w dużej mierze od ilości celów terapeutycznych osoby)
  • Dyskrecja oraz większa swoboda;
  • Poczucie bezpieczeństwa;
  • Skupienie terapeuty wyłącznie na jednym pacjencie.

Jak przebiega psychoterapia indywidualna w Warszawie w Mentem?

Proces prowadzonej psychoterapii indywidualnej polega przede wszystkim na wysłuchaniu pacjenta, wsparciu oraz poprowadzeniu go aż do momentu, gdy upora się on z problemem. Psychoterapia indywidualna w Warszawie polega na regularnych spotkaniach z pacjentem, omawianiu ważnych kwestii oraz pomocy w podejmowaniu własnych i zgodnych ze swoim przekonaniem decyzji. Terapia prowadzona jest w specjalnie przeznaczonym do tego pomieszczeniu, gdzie pacjent czuje się bezpiecznie i komfortowo.

Warto dodać, że przebieg psychoterapii indywidualnej w Mentem uzależniony jest w dużej mierze od problemu, z jakim mierzy się pacjent, dlatego wdrożenie konkretnych działań i metod terapii możliwe jest dopiero po poznaniu problemu pacjenta.

Do kogo skierowana jest forma psychoterapii indywidualnej w Warszawie?

Psychoterapia to idealne rozwiązanie dla osób, które zauważyły u siebie pewne problemy na tle psychologicznym utrudniające codzienne funkcjonowanie. Z terapii indywidualnej w Warszawie oferowanej przez Mentem powinnien skorzystać każdy, kto zmaga się z uzależnieniem, samotnością, depresją, wypaleniem zawodowym, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami osobowości, brakiem kontrolowania emocji.

Powody, dla których warto skorzystać z psychoterapii indywidualnej w Warszawie dostępnej w Mentem

Pomoc psychoterapeuty może pomóc rozwiązać wiele problemów, które negatywnie wpływają na codzienne życie. W skład kadry Mentem wchodzą specjaliści, którzy dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu i wiedzy są w stanie pomóc nawet w najtrudniejszych przypadkach. Psychoterapia indywidualna w Warszawie prowadzona jest w komfortowych gabinetach, które swoim wyglądem nie zniechęcają, a wręcz przeciwnie zwiększają poczucie bezpieczeństwa i potęgują zaufanie pacjentów.

Psychoterapeuci podchodzą indywidualnie do każdego przypadku, co korzystanie wpływa na prowadzone terapie indywidualne. Każdy pracownik cechuje się ogromną empatią i zaangażowaniem w prowadzoną psychoterapię.

Świadczymy również pomoc w formie terapii par oraz wsparcia psychologicznego.